Ασταμάτητος... ο Μάντζιος, 4-0 ο ΟΦΗ τον ΠΟΑ

Ο ΟΦΗ άνοιξε το σκορ στο 18’ με διπλή προσπάθεια του Βαγγέλη Μάντζιου (το σουτ του απέκρουσε αρχικά ο Συνάνης και στη συνέχεια της φάσης με πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα). Δύο λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης με δυνατό σουτ από δεξιά μέσα από την μικρή περιοχή διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων. Στο 23’ έπειτα από γύρισμα του Τριχάκη από δεξιά η βολίδα του Συσκάκη με το αριστερό για τον ΠΟΑ τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι του Σαχσανίδη. Στο 31’ σημειώθηκε το ομορφότερο τέρμα της αναμέτρησης. Ο Μάντζιος εκμεταλλεύτηκε την πάσα του Βερόν, πέρασε τη μπάλα πάνω από τον Συνάνη και πλάσαρε στην κενή εστία. Το 4-0 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα έκανε στο 72’ (καθυστερήσεις) ο Χατζηκοσμάς με σουτ έπειτα από ωραίο 1-2 έξω από την περιοχή με τον Ζορμπά. ΟΦΗ: Σαχσανίδης, Γαλανόπουλος (36΄ Μονιάκης), Βάντο, Πίτσος, Σόουζα, Βερόν (36’ Νύκταρης), Μποντόρ (36’ Κάλαϊτζιτς), Ουκάρ (36’ Χατζηκοσμάς), Ζορμπάς, Σίσιτς, Μάντζιος. ΠΟΑ: Συνάνης (36’ Μακαρώνας), Βρεττός, Λεμπιδάκης, (36’ Φραγκιαδάκης), Αραβιάκης (36’ Πετράκης), Γ. ΓιακουΜάκης του Ν., Ανυφαντάκης (36’ Βενιανάκης), Τριχάκης (36’ Καινουργιάκης), Π. Γιακουμάκης, Μιχελακάκης (48’ Φανουράκης), Συσκάκης (36’ Γαργάλης), Γ. Γιακουμάκης του Εμμ.